PoetryIn-e-Motion

Drop us a line in the guestbook... Or contact Arno or Anna
Poems and short stories ©   by Arno and Anna unless differently stated (Disclaimer).

Finland heeft ook een zekere vorm van corruptheid... Of misschien gaat het ietwat ver om het corruptie te noemen, maar in ieder geval hebben ze hier ook ambtenaren die het niet zo nauw nemen met de regels.
Vanmorgen liep ik naar m'n werk. Diverse kruispunten te overbruggen. Op een gegeven moment loop ik met een aantal andere mensen door het groene voetgangerslicht toen er opeens een politiewagen over het kruispunt komt zeilen.
Duidelijk dat die door rood was komen rijden. Maar boven op de auto waren de zwaailichten aan. We keken allemaal nogal verbaasd, want niemand had hem schijnbaar aan horen komen. De sirene was niet aan geweest.
Naar mijn weten mag een politiewagen alleen door rood licht rijden met èn de zwaailichten èn de sirene aan. Verder is het in zo'n geval, een NOODgeval, altijd zo dat er minimaal twee agenten in de auto zitten.
De agent in de politiewagen wekte overigens allerminst de indruk dat hij erg veel haast had, want hij stopte netjes voor het zebrapad en liet alle voetgangers rustig oversteken.
Ik keek hem na, want ik vond de hele situatie een beetje vreemd, en zag dat hij een kleine honderd meter na het zebrapad de zwaailichten uit zette en rustig verder reed.